S-1122B35MC-L8UTFG
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1122B35MC-L8UTFG
JLCPCB Part #
C5740566
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 290mV@(100mA) 3.5V 6.5V 80dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS