MD85A40PA1
MFR.Part #
MD85A40PA1
JLCPCB Part #
C920483
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5uA 300mA 40V 4V 4mV@(1mA) 79dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS