MD85A36PA1
Extended
Manufacturer
Shanghai Mingda Microelectronics
MFR.Part #
MD85A36PA1
JLCPCB Part #
C920482
Package
SOT-89-3L
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5uA 3.6V 300mA 40V 79dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS