MD52E28QA3
MFR.Part #
MD52E28QA3
JLCPCB Part #
C920351
Package
SOT-23-3L
Description
-40℃~+85℃ 1 2.8V 240mV@(500mA) 500mA 600nA 64dB@(10Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS