MD52E12WB6
Extended
Manufacturer
Shanghai Mingda Microelectronics
MFR.Part #
MD52E12WB6
JLCPCB Part #
C920342
Package
DFN1x1-4L
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 230mV@(500mA) 500mA 600nA 64dB@(10Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS