MBR20150CT
Extended
Manufacturer
baocheng(Shandong Baocheng Elec)
MFR.Part #
MBR20150CT
JLCPCB Part #
C917406
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 150A 150V 20A 50uA@150V 850mV@10A TO-220 Schottky Diodes ROHS