BRCO2602ME-3.3
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
BRCO2602ME-3.3
JLCPCB Part #
C914054
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 110mV@(100mA) 3.3V 300mA 70dB@(100Hz) 800nA 8V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS