SMBJ170CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ170CA
JLCPCB Part #
C9027
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 170V 1uA 2.2A@10/1000us 209V 275V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS