SMBJ17CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ17CA
JLCPCB Part #
C9021
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 17V 1uA 21.7A 21.7V 27.6V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS