SMF08MAFR047T
MFR.Part #
SMF08MAFR047T
JLCPCB Part #
C845244
Description
47mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS