SMF08MAFR043T
MFR.Part #
SMF08MAFR043T
JLCPCB Part #
C845240
Description
43mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS