SMF08MAFR030T
MFR.Part #
SMF08MAFR030T
JLCPCB Part #
C845227
Description
30mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS