SMF08MAFR018T
Extended
Manufacturer
SART(Nanjing Sart Tech)
MFR.Part #
SMF08MAFR018T
JLCPCB Part #
C845215
Package
0805
Description
18mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS