SMF06MAFR010T
Extended
Manufacturer
SART(Nanjing Sart Tech)
MFR.Part #
SMF06MAFR010T
JLCPCB Part #
C845189
Package
0603
Description
10mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS