FCM32F072CBT6
Extended
Manufacturer
Flashchip Microelectronics
MFR.Part #
FCM32F072CBT6
JLCPCB Part #
C7603420
Package
LQFP-48(7x7)
Description
1.8V~5.5V 128KB 12bit 12bit 37 72MHz ARM Cortex-M0 FLASH LQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS