FCM32F051R8T6
Extended
Manufacturer
Flashchip Microelectronics
MFR.Part #
FCM32F051R8T6
JLCPCB Part #
C7603417
Package
LQFP-64_10x10
Description
1.8V~5.5V 12bit 12bit 51 64KB 72MHz ARM Cortex-M0 FLASH LQFP-64_10x10 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS