KH-A3961-02AWB
Extended
Manufacturer
Shenzhen Kinghelm Elec
MFR.Part #
KH-A3961-02AWB
JLCPCB Part #
C7541825
Package
SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 1 15mm 1x2P 2 250V 2P 3.96mm 7A 9.7mm Brass LCP Surface Mount, Right Angle Tin UL94V-0 SMD,P=3.96mm,Surface Mount,Right Angle Wire To Board Connector ROHS