EMVA500ARA470MF80G
MFR.Part #
EMVA500ARA470MF80G
JLCPCB Part #
C7498842
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 47uF 50V 6.3mm 7.7mm 91.8mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS