ME6215C33M5G
MFR.Part #
ME6215C33M5G
JLCPCB Part #
C84119
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 160mV@(100mA)、320mV@(200mA) 18V 3.3V 300mA 6uA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS