SDUR60Q60WT
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SDUR60Q60WT
JLCPCB Part #
C7471267
Package
TO-247AD
Description
-55℃~+150℃ 1.8V@30A 10uA@600V 300A 40ns 600V 60A TO-247AD Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS