SMCJ30CA-L
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ30CA-L
JLCPCB Part #
C7470406
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 12.4A@10/1000us 1uA 30V 36.8V 48.4V 600W@10/1000us Bidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS