SMCJ16CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ16CAQ
JLCPCB Part #
C7462804
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 16V 19.7V 1uA 26V 57.7A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS