SMBJ16CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ16CAQ
JLCPCB Part #
C7462769
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS