MAX1265ACEI+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1265ACEI+
JLCPCB Part #
C7460453
Package
QSOP-28
Description
0.5LSB 0℃~+70℃ 12 2.7V~3.6V 265kHz 6 Parallel port QSOP-28 Analog to Digital Converters (ADC) ROHS