DS1868S-50+
MFR.Part #
DS1868S-50+
JLCPCB Part #
C7460288
Package
SOIC-16
Description
-40℃~+85℃ 1uA 2 200kHz 256 4.5V~5.5V 50kΩ 750ppm/℃ Linear ±20% SOIC-16 Digital Potentiometers ROHS