MAX6478BL15BD3+T
MFR.Part #
MAX6478BL15BD3+T
JLCPCB Part #
C7459760
Package
UCSP-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5V 300mA 5.5V 75uVrms 82uA Fixed Positive UCSP-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS