MAX8868EUK28+
MFR.Part #
MAX8868EUK28+
JLCPCB Part #
C7458832
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 165mV@(150mA) 2.8V 30uVrms 6.5V 63dB@(1kHz) 85uA Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS