MAX1792EUA33/V+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1792EUA33/V+
JLCPCB Part #
C7457904
Package
uMAX-8-EP
Description
-40℃~+85℃ 1 1.25V~5V、3.3V 115uVrms 130mV@(500mA) 5.5V 500mA 80uA Positive uMAX-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS