DS1809U-100+T&R
MFR.Part #
DS1809U-100+T&R
JLCPCB Part #
C7457428
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+85℃ 1 100kHz 100kΩ 25uA 4.5V~5.5V 64 750ppm/℃ EEPROM Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS