LT8640AJUDCM-3.3#TRPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT8640AJUDCM-3.3#TRPBF
JLCPCB Part #
C7455759
Package
QFN-20(3x4)
Description
-40℃~+150℃@(TJ) 1 3.3V 3MHz 5A Buck Buck Built-in Fixed Yes QFN-20(3x4) DC-DC Converters ROHS