MAX8877EUK18+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8877EUK18+T
JLCPCB Part #
C7453186
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 150mA 165mV@(150mA) 30uVrms 6.5V 85uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS