MAX15006AASA+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX15006AASA+
JLCPCB Part #
C7452874
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 10uA 115uVrms 1V@(50mA) 3.3V 40V 50mA 66dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS