MT90C16T1D
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
MT90C16T1D
JLCPCB Part #
C781247
Package
T1D
Description
-40℃~+130℃@(Tj) 1.6kV 150mA 2 SCR 250mA 3V T1D Thyristors (SCR)/Modules ROHS