SFC5V650
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SFC5V650
JLCPCB Part #
C7309582
Package
WLCSP-2(0.6x1)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1.6kΩ 11Ω 5.6V 500mW 5uA@3V ±5% WLCSP-2(0.6x1) Zener Diodes ROHS