MPQ4430GLE-38-AEC1-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MPQ4430GLE-38-AEC1-P
JLCPCB Part #
C7304498
Package
QFN-16(3x4)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 2.5MHz 3.3V~36V 3.5A 3.8V Buck Buck Built-in Fixed Yes QFN-16(3x4) DC-DC Converters ROHS