IPB100N06S205ATMA4
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB100N06S205ATMA4
JLCPCB Part #
C7289391
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 100A 170nC@10V 300W 4.7mΩ@80A,10V 4V@250uA 5.11nF@25V 55V TO-263 MOSFETs ROHS