EMZJ6R3ARA152MJA0G
MFR.Part #
EMZJ6R3ARA152MJA0G
JLCPCB Part #
C7272649
Package
SMD,D10xL10.3mm
Description
-55℃~+105℃ 10.3mm 10mm 1500uF 2000hrs@105℃ 6.3V 60mΩ@100kHz 714mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS