EMHB101ARA301MMN0S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMHB101ARA301MMN0S
JLCPCB Part #
C7272365
Package
SMD,D18xL21.5mm
Description
-40℃~+125℃ 100V 18mm 21.5mm 3000hrs@125℃ 300uF 845mA@120Hz 91mΩ@100kHz ±20% SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS