MP2153GQFU-18-P
MFR.Part #
MP2153GQFU-18-P
JLCPCB Part #
C7231562
Package
UTQFN-6(1.2x1.6)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1.1MHz 1.8V 2.5V~5.5V 3A Buck Buck Built-in Fixed Yes UTQFN-6(1.2x1.6) DC-DC Converters ROHS