IPB60R160C6ATMA1
MFR.Part #
IPB60R160C6ATMA1
JLCPCB Part #
C7210841
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.66nF@100V 160mΩ@11.3A,10V 176W 23.8A 3.5V@750uA 600V 75nC@10V TO-263-3 MOSFETs ROHS