EMLK160ARA470MF61G
MFR.Part #
EMLK160ARA470MF61G
JLCPCB Part #
C7184266
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-25℃~+105℃ 16V 47uF 5000hrs@105℃ 50mA@120Hz 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS