AVE107M16X16T-F
MFR.Part #
AVE107M16X16T-F
JLCPCB Part #
C7078441
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 108mA@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 3.32Ω@120Hz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS