EMLK6R3ARA470ME61G
MFR.Part #
EMLK6R3ARA470ME61G
JLCPCB Part #
C6944774
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-25℃~+105℃ 36mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ 5mm 6.1mm 6.3V ±20% SMD,D5xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS