EMLE160ARA100MD73G
MFR.Part #
EMLE160ARA100MD73G
JLCPCB Part #
C6944731
Package
SMD,D4xL7.3mm
Description
-25℃~+105℃ 10uF 16V 18mA@120Hz 4mm 7.3mm 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D4xL7.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS