EKLA181LIN172KR54M
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKLA181LIN172KR54M
JLCPCB Part #
C6943295
Package
Plugin,D30xL56.5mm
Description
-40℃~+105℃ 14.2mm 1700uF 180V 3000hrs@105℃ 30mm 5.35A@120Hz 56.5mm ±10% Plugin,D30xL56.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS