BAS40-05T
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BAS40-05T
JLCPCB Part #
C77291
Package
SOT-523
Description
1 Pair Common Cathode 1V@40mA 200mA 200nA@30V 40V 600mA SOT-523 Schottky Diodes ROHS