FP8013XR-G12
Extended
Manufacturer
Advanced Analog Technology
MFR.Part #
FP8013XR-G12
JLCPCB Part #
C6847467
Package
SOP-8(EP)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2MHz~1.8MHz 10% 100mV~5.5V 2.5V~5.5V 3A Buck Built-in DC-DC Over Current Protection、Over-Temperature Protection (OTP) SOP-8(EP) LED Drivers ROHS