EMVY350ARA100ME55G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVY350ARA100ME55G
JLCPCB Part #
C6845209
Package
SMD,D5xL5.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 35V 38mA@120Hz 5.2mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS