REC3.5-1212SRW/R8/A/CTRL/X1
Mechanical Assembly
MFR.Part #
REC3.5-1212SRW/R8/A/CTRL/X1
Description
-40°C ~ 85°C 1 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 12V 18V 24-DIP Module, 7 Leads 290mA 3.5 W 8 kV 82% 9V Enable, Active Low ITE (commercial), medical Isolation module Remote on/off, SCP, UVLO Through hole - Power Module/Power Supply ROHS