REC10-243.3SRWZ/H2/A/M/X2
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
REC10-243.3SRWZ/H2/A/M/X2
Description
-40°C ~ 65°C 1 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 10 W 2 kV 24-DIP module, 9 leads 2A 3.3V 36V 84% 9V Enable, Active High ITE (commercial), medical Isolation module Remote on/off, OCP (Over Current Protection), SCP (Short Circuit Protection) Through hole - Power Module/Power Supply ROHS